آب معدنی قتور سوئی مشکين شهر

آب معدنی قتور سوئی مشکين شهر<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

چشمه قتور سوئی که در حقیقت از لحاظ درمانی نگین چشمه های سبلان محسوب می شود به علت داشتن مقدار زیادی گاز SH2 و حرارت حدود 38 درجه سانتیگراد جایگاه محسوسی در میان تمام چشمه های سبلان دارد . در منابع بین المللی کنگره های هیدرولوژی در اروپا بارها روی اثر گاز SH2 که از لحاظ علمی ثابت شده تاکید می شود. در حالیکه اثر کاتیون ها و آنیون ها و مواد معدنی در سایر چشمه ها که فاقد گاز مزبور هستند هنوز از نظر علمی مورد بحث است بنا بر این با استناد به عصاره کنگره های تشکیل شده اثر گاز SH2 در بدن ثابت شده و بطور خلاصه به این ترتیب است که   گاز SH2 پس از حدود 40 ثانیه یعنی کمتر از یک دقیقه به مقدار زیاد در پوست بدن انسان جذب می شود و نفوذ می کند (مشاهده عینی آن سرخی خیلی زیاد استفاده کنندگان از چشمه آب معدنی قوتور سوئی است که پس از چند دقیقه در پوست و بدن استفاده کنندگان مشاهده می گردد)و این به علت نفوذ گاز SH2 و متعاقب آن باز شدن مویرگ ها و عروق زیر پوست می باشد که در اصطلاح پزشکی آن را گشادگی رگ ها (Vasodilation)می گویند در اثر این عمل پر خونی زیاد در زیر پوست ایجاد شده ودر اطراف مفصل ها از جمله مفصل های ستون فقرات  زانو  شانه ها  خون بشدت جریان پیدا نموده و بطور خلاصه اثر درمانی خود را به علت جریان شدید خون در این نواحی که قبلا کم بوده ایجاد می نماید و نهایتا در مفصل ها ایجاد کم دردی و یا بی دردی می کند. این خلاصه ای از اثر اولیه گاز SH2 است که این گاز پس از نفوذ در پوست  در سلول های ایمنی مسئول دفاع بدن اثر گذاشته و در سیستم ایمنی بدن که وظایف آن به عهده گلبول های سفید است دخالت نموده و نهایتا پس از استفاده های متعدد از آب گازداربه مدت سه هفته سیستم ایمنی نیز تغییراتی حاصل نموده و این خود باعث بهبودی بعضی از اشکال رماتیسمی می شود . موضوع مورد بحث مربوط به متخصصین پزشک داخلی و سایر تخصص هاست که در این مقوله نمی گنجد .

 

/ 6 نظر / 12 بازدید
علی کلانتری

غلامرضا نورمحمد نصرآبادي يكي از نويسندگان و جوانان فرهنگ دوست مشگين شهري است كه با نوشته هاي خود و تلاشهاي قابل ستايش خود سعي وافر دارد مشگين شهر يا خياو را در دنياي مجازي اينترنتي به عموم علاقمندان و گردشگران بشناساند.

alireza

با تشکر از زحمات جنابعالی امیدوارم در پناه حق بوده باشید

reza

از شما همشهری محترم که در صدد معرفی خطه دلاور خیز وفرهنگ پرور مشکین شهر هستید کمال تشکر وامتنان را دارم

میرزای گرموی

جیران اوغلان ! بیزده بیر باش وئر. بیرده بیزی ده ئوز لینگونده قرار وئر ؛ فارس لار دئمیشگن ؛ جای دوری نمی رود .

R

گوزل وطن داش يازيلاريز حوخ گوزلدير ۱۳۲۷-۱۳۲۸ ايللرينده قانلی بولاغ بوستيندا ايران و روس غسگرلرينين آراسيندا بير ووروشما باش ورميشدير.اگربوبارده اطلاعيز وار لطفا يازين ساق اولاسيز