نخستين جشنواره ملي گردشگري عشايري كشور در مشگين شهر برگزار مي‌شود

فرماندارشهرستان مشگين شهراعلام كرد: نخستين جشنواره ملي گردشگري عشايري كشور اوايل تابستان سال آينده در اين شهرستان برگزار مي‌شود.

علي حيدري روز چهارشنبه در جلسه توسعه صنعت گردشگري اين شهرستان گفت:
مقدمات برگزاري اين جشنواره در حال انجام است و اين جشنواره با همكاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و سازمان امور عشايري كشور برگزار مي‌شود.

وي افزود: ييلاقات دامنه سبلان به عنوان اصلي‌ترين زيستگاه و تابستان گذراني عشاير منطقه مغان است كه با برنامه‌ريزي دقيق مي‌توان از قابليت آن براي توسعه صنعت گردشگري منطقه استفاده كرد.

وي، وجود آثار تاريخي متعدد در اين شهرستان، وجود مراتع و مناظر زيباي دامنه سبلان و آبهاي گرم موييل، شابيل و قوتورسويي را از مهمترين مزيتهاي منطقه براي جذب گردشگر در فصول مختلف دانست و بر اطلاع رساني دقيق از اين توانمندي‌ها تاكيد كرد.

مديركل امورعشايري استان اردبيل نيز دراين جلسه بر ضرورت توسعه همگون و متناسب با شرايط زيست اجتماعي ، طبيعي و تاريخي منطقه تاكيد كرد و گفت:
امروزه گردشگري عشايري از قابليت‌هاي زيادي براي توسعه اين صنعت برخوردار است.

اژدر محمدي دوست افزود: در آينده نزديك به منظور شناساندن توانمندي‌هاي عشاير استان در زمينه‌هاي مختلف توليد محصولات دامي و صنايع دستي ، سايت گردشگري عشاير استان راه‌اندازي مي‌شود.

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل نيز در اين جلسه بااشاره به انتخاب دو روستاي "موييل" و "اونار" به عنوان روستاهاي هدف گردشگري گفت: اين دو روستا علاوه بر مناظر طبيعي زيبا به علت نزديكي به ييلاقات عشاير در انتخاب به عنوان روستاي هدف گردشگري مد نظر قرار گرفته‌اند.

/ 0 نظر / 23 بازدید