فرماندار: مشگين‌شهر قابليت افزايش ‪ ۱۰‬برابري توليد فعلي ماهي را دارد

فرماندار مشگين‌شهر گفت: اين شهرستان با بهره‌گيري از قابليت‌هاي موجود ظرفيت افزايش ده برابري توليد فعلي ماهيان سردابي را دارد.

علي حيدري روز پنجشنبه درجريان بازديد رييس سازمان شيلات كشور از چند واحد توليد ماهي در اين شهرستان گفت : هم‌اكنون مشگين شهر با توليد ‪ ۲۷۰‬تن انواع ماهيان سردابي رتبه اول استان در اين زمينه را در اختيار دارد.

وي افزود: وجود ‪ ۷۶۰‬حلقه چاه، ‪ ۸۲‬رشته قنات ، ‪ ۲۸۶‬دهنه چشمه و ‪ ۱۵‬شاخه رودخانه زمينه افزايش هر چه بيشتر توان توليد ماهي در اين شهرستان را فراهم كرده و اين توان با استفاده از آب‌هاي گرم منطقه در آينده بيشتر نيز خواهد شد.

شعبانعلي نظامي رييس سازمان شيلات ايران نيز در اين بازديد توليد ماهيان سردابي و گرمابي در استان اردبيل را متناسب با قابليت‌هاي اين استان ندانسته و بر بهره‌گيري از تمامي امكانات براي افزايش توليد ماهي در اين استان تاكيد كرد.

وي همچنين شهرستان مشگين‌شهر را بعنوان منطقه محوري توليد ماهي در استان اردبيل ذكر كرد.

معاون وزير جهاد كشاورزي و رييس شيلات ايران در جريان سفر به مشگين‌شهر از نخستين مركز تكثير و پرورش ماهيان زينتي جهان با استفاده از آب گرم داخل زمين و بزرگترين استخر توليد و تكثير بچه ماهيان قزل‌آلاي شمال غرب كشور با ظرفيت پنج ميليون قطعه بازديد كرد.


/ 0 نظر / 22 بازدید