موقعیت جغرفیایی شهرستان مشکین شهر

موقعیت جغرفیایی شهرستان مشکینشهر

 

خياويا مشكين شهر، مركز شهرستان مشكين شهر، دومين شهر استان اردبيل است.

خياو (خي يو) يا مشكين شهر امروزي، محدود است از شمال به شهرستان مغان، از جنوب به رشتهجبال سبلان، از مشرق به شهرستان اردبيل و كشور آذربايجان، و از غرب به شهر اهر (ارسباران).

شهرستان مشكين شهر در كنار رودخانه هاي پرآبي چون خياو، اُنار و مشكين چاي وچندين رود ديگر قرار گرفته و در دامنه شمالي كوهستان معروف سبلان و چندين كوهستانديگر واقع شده است. ولي همواره اين ديار فراموش شده بوده است و در انتظار قدوم شمااست تا از زيبايي هاي آن بهره ببريد.

 

شرایط اقلیمی

 

عرضجغرافيايي       38 درجه و 23 دقيقه و 34 ثانيه عرضشمالي

طولجغرافيايي       47 درجه و 1 دقيقه و 7 ثانيهطول شرقي

ارتفاع ازسطح دريا    1830 متر از سطحدريا

 

ميانگين دماي هوا

گرم ترين     مرداد ماه22.4 درجه)

سردترين      دي ماه2.4 درجه)

/ 4 نظر / 23 بازدید
حب

با سلام وعرض ادب خدمت شما دوست گرامي در جميع امور روسا بايد به اعتدال ناظر باشند چون هر امري كه از اعتدال تجاوز نمايد از طراز اثر محروم مشاهده شود مثلاحريت وتمدن اگر از حد اعتدال تجاوز نمايد سبب وعلت ضررگردد...عدل چنين اقتضا مي كند كه حقوق نوع انسان جميعا محفوظ ومصون ماند وحقوق عمومي يكسان باشد واين از لوازم ذاتيه هيات اجتماعيه است... واين در حالي است كه رسانه هاي ايران با تبليغات مسموم وكاملا بي اساس عليه جامعه بهائي مطالبي را مينويسند وحتي كوچكترين فرصتي به جامعه بهائي نمي دهند تا به اين اتهامات پاسخ بدهند اولا من را راهنمائي بفرمائيد كه چگونه اين مهم را(پاسخ به شبهات) انجام دهم. به همين دليل وبلاگ خود را به نيت رفع سوتفاهمات وپاسخ اين اتهامات ونيز درد دلي دوستانه با شما هم وطن عزيز ايجاد كردم لطفا بي هيج پيش داوري مطالب وب را مطالعه بفرمائيد منتظر نظر و راهنمائي هاي شما مي مانم من هنوز منتظرم... http://hoob.blogfa.com

عليرضا

كشف كارگاه ساخت فشنگ اسلحه شكاري در مشكين شهر خبرگزاري فارس: يك كارگاه ساخت فشنگ اسلحه شكاري در مشكين شهر كشف شد. به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان اردبيل، مأموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي شهرستان مشكين شهر از طريق گزارشات مردمي از وجود يك كارگاه ساخت فشنگ اسلحه شكاري در منطقه مطلع و وارد عمل شدند. بر اين اساس مأموران پليس مشكين شهر با انجام اقدامات گسترده موفق به شناسائي كارگاه مذكور شده و با هماهنگي مقامات قضائي سازنده فشنگ را دستگير و از كارگاه 4 دستگاه فشنگ سازي، مقاديري ساچمه، باروت و پوكه، فشنگ آماده و گلوله سربي را كشف و ضبط كردند.

گمنام

مدیریت وبلاگ مشکین شهر منتظر استفاده از نظرات جنابعالی در خصوص وبلاگ و مطالب آن می باشد .با تشکر

پورمحمدی

با سلام وخسته نباشید چرا نامی از روستای حیق برده نشده است؟