دو روستاي مشگين شهر بعنوان اماكن هدف گردشگري دراستان اردبيل انتخاب شد

دو روستاي مشگين شهر بعنوان اماكن هدف گردشگري دراستان اردبيلانتخاب شد

فرماندار مشگين شهر گفت: روستاهاي موييل و اونار اين شهرستان به عنوان روستاهايهدف ترويج گردشگري استان اردبيل انتخاب شده‌اند.

علي حيدري روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: اجراو توسعه طرح‌هاي گردشگري و رونق اكوتوريسم در اين مناطق مورد توجه قرار دارد.

وي گفت: روستاي موييل كه در  ۱۵كيلومتري جنوب مشگين شهر و در دامنه سبلان واقعشده با داشتن آبگرم معدني و ييلاقات بكر سبلان از مناطق زيباي كشور است.

وي با اشاره به اين كه احداث نيروگاه زمين گرمايي و نمايشگاه انرژي‌هاي تجديدپذير در مجاورت اين روستا بر اعتبار آن افزوده است، بازديدهاي پژوهشگران ودانشجويان از اين سايت زمين گرمايي در سال گذشته را پنج هزار نفر ذكر كرد.

حيدري افزود: روستاي اونار هم كه در  ۲۶كيلومتري جنوب شرقي مشگين شهر واقعاست، با داشتن آثار متعدد باستاني از جمله قلعه‌هاي ديو و بربر ، قبرستان قديمي وبقعه امامزاده جعفر از مناطق گردشگري اين شهرستان بوده و باغات انگور، سيب و گيلاسنيز بر زيبايي آن افزوده است.

وي گفت: اين شهرستان قابليت‌هاي منحصر بفرد و پتانسيل‌هاي بسيار بالقوه در بخشگردشگري دارد و با داشتن بيش از  ۶۰۰اثر تاريخي و باستاني در صورت سرمايه‌گذاريمي‌تواند به يكي از قطب‌هاي مهم گردشگري تبديل شود.

مشگين شهر با  ۱۷۰هزار نفر جمعيت در  ۸۵كيلومتري شمال غرب اردبيل و دومين شهر استان است.

/ 0 نظر / 27 بازدید