‪ ۶۷۰‬ميليارد ريال در عمران شهرستان مشگين‌شهر سرمايه‌گذاري شد

فرماندار مشگين‌شهر گفت: امسال ‪ ۶۷۰‬ميليارد ريال در عمران و آباداني اين شهرستان سرمايه‌گذاري شد.

علي حيدري روز پنج شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا افزود: در سال جاري ‪ ۲۰۶‬طرح عمراني در مناطق مختلف اين شهرستان بهره‌برداري و زمينه‌هاي رونق اقتصادي در آن فراهم شد.

وي از در دست اجرا بودن ‪ ۳۷۸‬طرح با ‪ ۵۰۰‬ميليارد ريال اعتبار در مشگين‌شهر خبر داد و گفت: با بهره برداري تدريجي اين طرح‌ها توسعه منطقه را شاهد خواهيم بود.

وي به چهار برابر شدن اعتبارات عمراني برخي از شهرداري‌هاي تابعه اشاره كرد و افزود: امسال ‪ ۷۰‬هزار تن در شهرهاي مختلف اين شهرستان آسفالت‌ريزي شد و هم‌اكنون نيز ارايه خدمات شهري از جمله واگذاري انشعاب برق ، تلفن و آب به روز شده است.

وي گفت: در اين مدت از محل رهاورد سفر رييس جمهوري حدود ‪ ۷۰۰‬ميليارد ريال به‌صورت تخصيصي و يا در قالب تسهيلات در اختيار شهرستان قرار گرفته است.

وي مقاوم‌سازي ‪ ۹۳۰‬واحد روستايي ، پرداخت ‪ ۱۹۰‬ميليارد ريال تسهيلات از محل بنگاه‌هاي زودبازده ، توزيع ‪ ۲۱‬هزار سهام عدالت ، پرداخت تسهيلات ضروري به ‪ ۹۰۰‬نفر از طريق صندوق مهر امام رضا (ع) ، توسعه شبكه پاياب سد سبلان و نهايي شدن احداث كارخانه سيمان را از ديگر برنامه‌هاي فرمانداري و ساير دستگاههاي اجرايي اين شهرستان در سال جاري برشمرد.

مشگين شهر با ‪ ۱۷۰‬هزار نفر جمعيت در ‪ ۸۵‬كيلومتري شمال غرب اردبيل واقع است

/ 0 نظر / 22 بازدید