مصوبات استاني / ‪ ۱۳‬پروژه عمراني در مشگين شهر آماده بهره‌برداري شد

مشگين شهر، اردبيل خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۵/۲۴‬

داخلي. اقتصادي. عمراني. مصوبات استاني.

فرماندار مشگين شهر گفت: همزمان با سالگرد سفر رياست جمهوري به استان اردبيل ‪ ۱۳‬پروژه عمراني از محل مصوبات اين سفر در اين شهرستان آماده بهره برداري شده است.

علي حيدري روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: براي اجراي اين طرح‌ها در فصول مختلف ‪ ۱۴‬ميليارد ريال سرمايه‌گذاري شده است.

وي گفت: از محل اعتبارات سفر رييس جمهوري به استان اردبيل بيش از ‪۵۰۰‬ ميليارد ريال به مشگين شهر تخصيص يافته كه با بهره برداري از طرح‌هاي اجرا شده شاهد رونق اقتصادي، عمراني و فرهنگي اين شهرستان خواهيم بود.

وي با اشاره به اين كه ‪ ۷۰‬مصوبه معادل ‪ ۹۰‬درصد از مصوبات سفر رييس جمهوري به استان اردبيل در اين شهرستان محقق شده است، افزود: تعدادي از اين طرح‌ها همزمان با سالگرد سفر رييس جمهوري به استان افتتاح خواهد شد.

حيدري همچنين بااشاره به اين كه با سرمايه‌گذاري دولتي ‪ ۹۰‬درصد از اهالي روستاهاي اين شهرستان از امكانات عمومي از جمله برق، تلفن، آب آشاميدني و راه روستايي بهره‌مند هستند، گفت: با تكميل طرح‌هاي در دست اجرا نيز تا پايان امسال تعداد روستاهاي بهره‌مند از تسهيلات گاز طبيعي اين شهرستان به ‪ ۳۰‬روستا افزايش خواهد يافت.

وي از تصويب يك هزار و ‪ ۲۰۰‬ميليارد ريال تسهيلات براي اجراي پنج هزار و يكصد طرح اشتغال زا در اين شهرستان خبر داد و اظهارداشت: تاكنون بيش از ‪ ۲۰۰‬ميليارد ريال از اين تسهيلات با اشتغال زايي شش هزار نفر به بيكاران پرداخت شده است.

سفر پارسال رييس جمهور و هيات همراه به استان ‪ ۱۵۲‬مصوبه در ‪ ۵۰‬بند داشت كه تاكنون ‪ ۸۵‬درصد اين مصوبات عملي و ‪ ۱۵‬درصد بقيه هم درحال پيگيري است.

از ‪ ۱۵۲‬مصوبه هيان دولت در استان تاكنون ‪ ۷۵‬مصوبه كاملا اجرا و ‪ ۵۴‬مصوبه دردست اجرا و ‪ ۲۳‬مصوبه به‌دليل برخي مشكلات اجرايي تاكنون عملي نشده و در حال پيگيري است.

رييس جمهوري و اعضاي هيات دولت درهجدهمين سفر استاني ‪ ۲۴‬تا ‪ ۲۶‬مردادماه پارسال به استان اردبيل سفر كردند.

مشگين شهر با ‪ ۱۷۰‬هزار نفر جمعيت در ‪ ۸۵‬كيلومتري شمال غرب اردبيل واقع است.ك/‪۳

/ 0 نظر / 5 بازدید