سال‌هاست كه مشكين شهر از معضل بيكاري و محروميت رنج مي‌برد

سال‌هاست كه مشكين شهر از معضل بيكاري و محروميت رنج مي‌برد

خبرگزاري فارس: نماينده مردم مشگين‌ شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: شهرستان مشگين شهر با داشتن استعداد و ظرفيت بسيار خوب در بخش كشاورزي و گردشگري، همچنان از دو معضل بيكاري و محروميت به شدت رنج مي‌برد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشگين‌شهر، ولي ملكي، شب گذشته در جلسه شوراي اداري شهرستان مشگين شهر كه با حضور سيد‌رضا نيري، سرپرست كميته امداد امام خميني (ره) برگزار شد، افزود: با وجود اينكه بيش از 70 درصد محصولات درختي استان اردبيل در مشگين شهر توليد مي‌شود و اين شهرستان در بخش زراعي و گردشگري، استعداد و توان بسيار خوبي دارد، اما اين شهرستان بالاترين نرخ بيكاري در سطح استان را دارد و هم‌ اكنون نرخ بيكاري در اين شهرستان بيش از 21 درصد است.
وي گفت: عوامل مختلفي از جمله بيكاري، فقر و عدم سرمايه‌گذاري مناسب در اين شهرستان، زمينه‌ساز بسياري از ناهنجاري‌هاي اجتماعي و فرهنگي شده است كه كميته امداد امام خميني (ره) با برنامه‌هاي حمايتي و محروميت‌زدايي توانسته از فشار اين ناهنجاري‌ها و گاه بعضي كج‌روي‌ها بكاهد.
ملكي با اشاره به ضرورت احداث يك مجتمع فرهنگي و ورزشي در شهرستان مشگين شهر براي بهره‌مندي خانواده‌هاي زير پوشش و اقشار كم‌درآمد تصريح كرد: مركز شهرستان مشگين‌شهر با داشتن بيش از 60 هزار نفر جمعيت و لزوم ايجاد محيط سالم و تفريحي و ورزشي، نياز به احداث يك مجتمع فرهنگي و ورزشي مناسب دارد تا خانواده‌هاي كم درآمد و آسيب‌پذير از اين محيط استفاده كنند.

/ 2 نظر / 25 بازدید
احسان

سلام می خواستم يه خبر خوش بهتون بدم به همت بعضي از مهندسان مشکين شهر به زودی در شهرمان يک تحول اساسی صورت می گيرد تا اردبيليها نقره داغ شوند . اگر خدا بخواهد در شهرمان شاهد احداث پتروشيمي و يا پالايشگاه خصوصی خواهيم بود. از يک منبع موثق

احسان