۴۰‬اثر تاريخي مشگين شهر در فهرست آثار ملي ثبت شد

رييس ميراث فرهنگي و گردشگري مشگين‌شهر گفت: از ‪ ۶۰۰‬اثر تاريخي موجود در اين شهرستان ‪ ۴۰‬اثر در فهرست آثار ملي كشور به ثبت رسيده است.


محرم جعفري روز پنجشنبه در كميته كارگروه گردشگري مشگين شهر افزود: پس از ادغام سازمان‌هاي ميراث فرهنگي و گردشگري كارشناسان اين اداره موفق به شناسايي بيش از يكصد مورد منطقه گردشگري به غير از مناطق باستاني در اين شهرستان شده است.

وي گفت: هم‌اكنون عمليات بازسازي، مرمت و ساماندهي آثارتاريخي قلعه قهقهه، امامزاده سيد سليمان روستاي فخرآباد و سيد جعفر روستاي اونار، كاروانسراي قانلي بلاغ و بقعه شيخ حيدر در اين شهرستان در حال انجام است.

جعفري همچنين از راه‌اندازي سايت ميراث فرهنگي و گردشگري مشگين شهر و ايجاد كمپ گردشگري در شيروان دره سي در سال جاري خبر داد.

فرماندار مشگين شهر هم در اين جلسه بر ترويج فرهنگ حفظ و حراست از ميراث فرهنگي و اطلاع رساني و معرفي هر چه بهتر آثار تاريخي و فرهنگي اين شهرستان تاكيد كرد.

علي حيدري احداث اقامتگاههاي مناسب براي مسافران و ساماندهي سامانه اطلاع رساني در زمينه معرفي جاذبه‌هاي ، تاريخي ، توريستي و گردشگري اين شهرستان را براي توسعه و رونق صنعت گردشگري آن ضروري دانست.

/ 1 نظر / 13 بازدید
قاسم ابراهیمی

بسمه تعالی با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما از این که در راستای آبادانی شهر عزیزمان مشکین شهر می کوشید بسیار سپاسگذارم به امید مشکین شهری آباد و سرسبز زنده باد مشکین شهر