از نخبگان كنكور سراسري دانشگاهها در مشگين شهر تجليل شد

از نخبگان پذيرفته شده مشگين شهر در كنكور سراسري امسال دانشگاهها روز دوشنبه تجليل شد.

رييس سازمان آموزش و پرورش استان اردبيل در اين آيين، ترغيب و ايجاد انگيزه در دانش‌آموزان براي حضور پرشور در عرصه‌هاي علمي را ضروري ذكر كرد.

ميرحمايت ميرزاده گفت: در چهار سال گذشته تعداد قبولين استان در كنكور سراسري از ‪ ۱۰/۵‬درصد به ‪ ۲۷/۲۶‬درصد افزايش يافته ولي با وجود استعدادهاي علمي فراوان در استان اين رتبه قابل قبول نيست.

وي با اشاره به اين كه امسال در آزمون كارشناسي ارشد بيشترين ميزان قبولي از بين دانشجويان دانشگاه پيام نور بوده خواستار انتخاب اين دانشگاه به عنوان يكي از مراكز مهم علمي كشور از سوي دانش آموزان شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا رييس آموزش و پرورش مشگين شهر هم در اين همايش از قرار گرفتن اين شهرستان در رتبه چهارم استاني به رغم بالا بودن امتياز گروه رياضي دانش آموزان مشگين شهري از ميانگين استاني انتقاد كرد.

خداكرم فيض‌الله‌زاده، باور كردن استعدادهاي جوانان به عنوان سرمايه‌هاي كشور و بهره‌گيري از آنها در تصميم‌گيري‌هاي كلان را نيازمند سازماندهي عملي فعاليت‌هاي علمي نخبگان ذكر كرد.

در اين آيين الهامه عباسپور در گروه علوم تجربي با كسب رتبه پنج منطقه سه به عنوان برترين داوطلب استان اردبيل در اين گروه معرفي شد.

در اين آيين از ‪ ۷۵‬نفر از دانش آموزان استان كه با كسب رتبه‌هاي زير يكهزار در كنكور سراسري امسال وارد دانشگاهها شدند، با هدايايي تجليل شد

/ 3 نظر / 14 بازدید
حسن

متشکرم

مينا

سلام ممنون از زحماتتون به ما هم سری بزن همشهری بای