درياچه سبلان بر فراز قله

درياچه سبلان بر فراز قله

* جاذبه هاي تاريخي


كوهستان سبلان موهبت هاي طبيعي خود را سخاوتمندانه به ساكنان پيرامونش ارزاني داشته است . به سبب فراواني وسهولت دستيابي به آب دشتهاي اطراف ، سبلان از ديرباز شاهد و جايگاه مدنيت هاي بسيار مهم درطول تاريخ بوده است. وجود آثار و شواهد متعدد از ادوار مختلف تاريخ ، از هزاره هاي قبل از ميلاد مسيح تا ظهور اسلام ، هريك از شهرهاي منطقه را به دوران اشكانيان و ساسانيان و پيش از آن پيوند مي دهد.
يادمان هاي تاريخي برجاي مانده درمنطقه سبلان ، جلوه يي ديگر از توان و استعداد بالقوه آن در جذب توريست و رونق گردشگري دراين خطه باستاني بشمار مي آيد.
درشهرستان مشکين شهر آثار تاريخي فراواني موجود است كه از آن ميان مي توان به  قلعه كهنه و سوروشگن داش (سنگ نبشته شاپور دوم ساساني ) شهرستان مشكين شهر ازآثار باستاني منطقه است.
آنچه از جاذبه هاي طبيعي و تاريخي منطقه سبلان بيان شد، چنان مي نمايد كه اين منطقه قابليت هاي بسيار و توان بالقوه فروان براي سرمايه گذاري در فعاليت هاي توريستي و تفريحي دارد و ضرورت شناخت دقيق و شناساندن پديده هاي منحصر به فرد آن به جهانگردان بديهي به نظر مي رسد. چنانچه با ديد وسيع تر به استعدادها و قابليت هاي بالقوه و جاذبه هاي توريستي اين منطقه و ديگر مناطق كشور توجه شود، مي توان شاهد تحولي عظيم در وضع معيشت مردم اين مناطق و دستيابي به منابع ارزي سرشاري براي ايران بود

/ 1 نظر / 28 بازدید
علي نظري

سلام به آقای نورمحمد نصرآبادی از مشاهده مطالب شما خيلی خوشحال شدم و علاقه مند به ارتباط داشتن به شما اميدوارم که در آينده بتوانيم همکاريهای مستمری با هم داشته باشيم البته من تازه اين وبلاگ را ايجاد کرده ام و به دليل مشکلات شخصی نتوانستم مطالب در خور مشگين شهر را در آن قرار دهم با تشکر از شما که به من سر زديد ضمنا من لینک شما را در وبلاگ خود قرار دادم اميدوارم شما هم اينکار را انجام دهيد