انجمن شعر و ادب مشگين شهر:
ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ مهر ،۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

انجمن شعر و ادب مشگين شهر:


  
انجمن شعر و ادب مشگين شهر از سال 1374 شروع به فعاليت نموده است. برگزاري جلسات و نقد و بررسي شعر در روزهاي دوشنبه و چهارشبنه هر هفته در دفتر انجمن ، برگزاري شب‌هاي شعر در مناسبتهاي اسلامي و انقلابي ، شركت شعراي عضو در شب هاي شعر و مراسم مختلف شهرهاي ديگر استان و استانهاي مجاور از فعاليتهاي اين انجمن مي‌باشد. اين انجمن گردهمايي بزرگ شعرا و ادبا و نويسندگان استان را در سال 1375 در مشگين شهر برگزار نموده است. و با توجه به استعدادها و اشتياق موجود شعرا و ادباي عضو انجمن تاكنون با حمايت جدي اداره ارشاد اسلامي مشگين شهر از محل اعتبارات تبصره 3 بودجه آثار بيش از 4 نفر از شعرا و نويسندگان از جمله آثار مداحان جعفر قلي فتح الهي – بهلول صحت – آثار ادبي خانم فريبا ابراهيمي – عسگر زينالي آلني به چاپ رسيده است و آثار يكي ديگر از نويسندگان شهرستان با حمايت اداره ارشاد اسلامي از محل تسهيلات اعتباري تبصره سه بودجه در حال چاپ و انتشار مي باشد.

انجمن موسيقي:


انجمن موسيقي شعبه مشگين شهر از ابتداي سال 1379 با تشكل بخشيدن به هنرمندان موسيقي شهرستان فعاليت خود را آغاز نموده است. تشكيل كلاسهاي مختلف آموزشي موسيقي در رشته‌هاي گوناگون شركت در جشنواره‌هاي موسيقي استاني و كشوري ، اجراي موسيقي در مراسم مختلف ، اجراي كنسرت موسيقي از فعاليت هاي اين انجمن مي‌باشد.
گروه موسيقي ‹چكاوك› در سال 1379 در سومين جشنواره استان در رشته موسيقي اصيل ايراني رتبه دوم را كسب كرد. هنرمندان موسيقي شهرستان مشگين شهر در سالهاي گذشته نيز در جشنواره هاي موسيقي استاني مقام‌هاي شايسته‌اي كسب نموده‌اند. و در جشنواره هاي تئاتر فجر و همچنين تك نوازان هنرمند عضو انجمن در رشته هاي سنتور، تنبك مقام نخست را بدست آورند.
انجمن خوشنويسان:
انجمن خوشنويسان مشگين شهر بطور غير رسمي فعاليت خود را از سال 1379 شروع كرده و امسال نيز مجوزتاسيس شعبه رسمي از سوي انجمن خوشنويسان ايران صادر شده است تشكيل كلاسهاي خوشنويسي بخصوص در اوقات فراغت (طرح تابستاني) و برپايي نمايشگاه‌هاي خوشنويسي از جمله فعاليت‌هاي انجمن مي باشد. شركت در كتابت نهج البلاغه در عيد غدير سال 79 بمناسبت سال امام علي (ع) در مركز استان و تشكيل نمايشگاه خوشنويسي بمناسبت سال حضرت امام خميني (ره) در محل مصلاي امام خميني (ره) در سالگرد ارتحال جانگذار آن برزگوار از ديگر فعاليتهاي اين انجمن است.


انجمن سينماي جوانان – دفتر مشگين شهر:


آغاز فعاليت اين دفتر از سال 1374 مي‌باشد. تشكيل كلاسهاي ، تصوير برداري ، فيلمنامه نويسي ، فيلمسازي، كارگاه عكس، توليد فيلم‌هايي كوتاه ويدئويي، شركت در جشنواره‌هاي فيلم و عكس از جمله جشنواره‌هاي انجمن سينماي جوانان و جشنواره فيلم و عكس دانشجويان ، تشكيل نمايشگاه‌هاي فيلم و عكس از فعاليتهاي انجمن سينماي جوانان مشگين شهر است.