خیاو یا مشكین شهر
جشنواره فرهنگي و ورزشي عشاير در مشگين شهر برگزار شد.
جشنواره فرهنگي و ورزشي عشاير در مشگين شهر برگزار شد.


هم زمان با ولادت باسعادت فاطمه زهرا(س) جشنواره فرهنگي و ورزشي عشاير با شعار وحدت،محبت و غيرت امروز در منطقه هوشنگ ميداني منطقه ييلاقي شابيل شهرستان مشگين شهر در استان اردبيل برگزار شد.
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل در آيين گشايش اين رويداد فرهنگي و ورزشي هدف از برگزاري اين جشنواره را تحقق آرمانهاي مقام معظم رهبري در سال موسوم به اتحاد
ملي و انسجام اسلامي عنوان كرد و گفت:تقويت وحدت و انسجام بين عشاير به منظور احياي هويت ديني و ملي ، مهرورزي،تقويت آداب و سنن اصيل اجتماعي و همچنين تقويت روحيه غيرتمداري و سلحشوري در بين عشاير منطقه را از اهداف ديگر اين جشنواره است.
اصغر تقي زاده شكيبا عشاير را مرزداران  غيرتمند ايران عنوان كرد و افزود : اين جامعه تلاشگر علاوه بر ايفاي نقش اساسي در تامين مايحتاج زندگي مردم ، هميشه در دفاع از كيان كشور در صف مقدم بوده اند.
وي با اشاره به شركت 45 طايفه از عشاير استان اردبيل در اين جشنواره گفت: استقبال از اين جشنواره مناسب بود و به همين علت اين جشنواره سال آينده به صورت ملي و سراسري برگزار خواهد شد.
معاون سياسي و امنيتي استانداري اردبيل نيز در اين جشنواره برگزاري چنين آييني را تجليلي ناچيز از خدمات جا معه عشايري به كشور عنوان كرد و گفت: دولت نهم هيچگاه از خدمات رساني به اين قشر توليد كننده كم توقع راضي نيست و خدمات ارايه شده به آنها را درمقابل زحمت عشاير ناچيز مي داند.
فيروز احمدي افزود: برگزاري اين جشنواره نشانه خوبي از برقراري ارتباط و تعامل سازنده دولت نهم با اقشار زحمتكش مردم ايران است و اين دولت عشاير را فرصتي براي خدمت به آنها تلقي مي كند.
وي خواستار حمايت از نخبگان و هنر مندان عشاير اين منطقه از ايران اسلامي شدو گفت:ادبيات شفاهي عشاير اين استان هويت واقعي مردم را نشان مي دهد كه بايد به عنوان ذخيره فرهنگي كشور گرد آوري و منتشر شود.وي تنوع قوميت و زبان در ميان عشاير مناطق مختلف ايران را نشانه بارز اتحاد ملي در كشور دانست و افزود:عشاير ايران همواره در كنار هم و با صلح و صفا زندگي كرده و هيچگاه تحت تاثير تو طئه ها قرار نگرفته اند.
در حاشيه اين جشنواره فرهنگي و ورزشي كه با همكاري سازمان امور عشايري، ميراث فر هنگي ، صنايع دستي و گردشگري،تربيت بدني و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل بر گزار شد،از 76 خانواده شهيد جامعه عشايري استان نيز تجليل به عمل آمد.
در اين جشنواره همچنين موسيقي محلي ،آييني و مقامي استانهاي فارس، قم ، كرمانشاه، گيلان، گلستان،آذربايجان شرقي و اردبيل نيز توسط هنر مندان عشاير اين استانها به اجرا درآمد.

برگزاري مسابقه كشتي پهلواني شهرستانهاي استان اردبيل ، برنامه صعود 30 نفر از كوهنوردان به قله سبلان و نيز مسابقه تير اندازي بسيج عشاير و هيات تير اندازي نيز جزو برنامه هاي اجرا شده در اين جشنواره بود.
زنان و مردان عشاير ساكن در ييلاقات دامنه كوه سبلان در اين جشنواره با به نمايش گذاشتن صنايع دستي، غذاها و نانهاي محلي و سنتي خاص عشاير منطقه و با برپا كردن چادر ،جلو ه هايي از زندگي عشاير كوچر و استان اردبيل را كه توام با زيبايي طبيعت شده است به بازديدگان اين جشنواره عرضه كردند.

دوشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٦ - غلامرضا نصرآبادی | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

نویسندگان

لینک دوستان
مشگين شهر دومین شهر استان
انجمن مواد پر انرژی
مغان ارس
مکه مکرمه و مدينه منوره
خطه سرسبز مشكين شهر
حضرت ابوالفضل(ع)
حضرت امام علی عليه السلام
مديريت جهاد کشاورزی مشگين شهر
استانداری اردبيل
پايگاه اطلاع رساني مهندس ولي ملكي
سایت دانشجویان مشکین شهر
مشکين شهر
بی توجهی به شهرهای کوچک
وب سايت شهرستان مشکين شهر
ميرمسعود سيدفخرابادي
ایرانگردی-گردشگری-تور-سفر-توریسم-ایران
وضع هواي فعلي مشکین شهر
شهر من مشکین
فرمانداري شهرستان مشگين
نقشه مشکین و ایران
آنا یوردوم مغان
حضرت امام باقر عليه السلام
حضرت امام هادی عليه السلام
حضرت امام صادق عليه السلام
حضرت آیه الله العظمی شیخ میرزا جواد تبریزی
حضرت امام جواد عليه السلام
حضرت امام حسن عليه السلام
حضرت امام حسین علیه السلام
حضرت امام رضا عليه السلام
حضرت امام سجاد علیه السلام
نماينده مردم فهيم مشگين شهر مهندس ولي ملكي
خدمت بی منت - دو سال و نيم عملکرد مهندس ملکی
لینک باکس پاداش
بزرگترین سایت آموزشی و تفریحی خیاو
وبلاگ فارسی
لینکوگراف
وبلاگ های فارسي
اخبار ايران
اخبار فناوری اطلاعات
دوست یابی سالم
طراح قالب
فروشگاه آنلاین

عناوین اخبار امروز

لوگو دونی
وبلاگ
وبلاگ فارسی