دو روستاي مشگين شهر بعنوان اماكن هدف گردشگري دراستان اردبيل انتخاب شد
ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ تیر ،۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

دو روستاي مشگين شهر بعنوان اماكن هدف گردشگري دراستان اردبيل انتخاب شد

فرماندار مشگين شهر گفت: روستاهاي موييل و اونار اين شهرستان به عنوان روستاهاي هدف ترويج گردشگري استان اردبيل انتخاب شده‌اند.

علي حيدري روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: اجراو توسعه طرح‌هاي گردشگري و رونق اكوتوريسم در اين مناطق مورد توجه قرار دارد.

وي گفت: روستاي موييل كه در  ۱۵كيلومتري جنوب مشگين شهر و در دامنه سبلان واقع شده با داشتن آبگرم معدني و ييلاقات بكر سبلان از مناطق زيباي كشور است.

وي با اشاره به اين كه احداث نيروگاه زمين گرمايي و نمايشگاه انرژي‌هاي تجديد پذير در مجاورت اين روستا بر اعتبار آن افزوده است، بازديدهاي پژوهشگران و دانشجويان از اين سايت زمين گرمايي در سال گذشته را پنج هزار نفر ذكر كرد.

حيدري افزود: روستاي اونار هم كه در  ۲۶كيلومتري جنوب شرقي مشگين شهر واقع است، با داشتن آثار متعدد باستاني از جمله قلعه‌هاي ديو و بربر ، قبرستان قديمي و بقعه امامزاده جعفر از مناطق گردشگري اين شهرستان بوده و باغات انگور، سيب و گيلاس نيز بر زيبايي آن افزوده است.

وي گفت: اين شهرستان قابليت‌هاي منحصر بفرد و پتانسيل‌هاي بسيار بالقوه در بخش گردشگري دارد و با داشتن بيش از  ۶۰۰اثر تاريخي و باستاني در صورت سرمايه‌گذاري مي‌تواند به يكي از قطب‌هاي مهم گردشگري تبديل شود.

مشگين شهر با  ۱۷۰هزار نفر جمعيت در  ۸۵كيلومتري شمال غرب اردبيل و دومين شهر استان است.