خیاو یا مشكین شهر
ملکی: گره بسیاری از مشکلات با تصویب آن در هیأت دولت در استانها باز می‌شود

نطق پیش از دستور

ملکی: گره بسیاری از مشکلات با تصویب آن در هیأت دولت در استانها باز می‌شود

 

نماینده مردم مشکین‌شهر اظهار داشت: گره بسیاری از مشکلات با تصویب آن در جلسه هیأت دولت در سطح استانها باز می‌شود.

 

نماينده‌مشكين شهر ازنمايندگان‌خواست از نقدغيرمنصفانه دولت ومجلس بپرهيزند

نماينده مشكين شهر در مجلس شوراي اسلامي از نمايندگان خواست از اتخاذ مواضع اختلاف افكنانه و نقد غيرمنصفانه دولت و مجلس بپرهيزند.

 

ولی ملکی، نماینده مردم مشکین‌شهر، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه 5 شهریور گفت: شاهد بودیم ایران اسلامی، استان اردبیل بویژه شهرستان مشکین‌شهر در ارتحال عامل ربانی، مجاهد نستوه،‌ اسوه اخلاق و پارسایی حضرت آیت‌الله مشکینی به سوگ نشست. اینجانب به نمایندگی از سوی مردم شریف شهرستان مشکین‌شهر، این مصیبت را به مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند می‌خواهم ما را در پیمودن راه آن مجاهد نستوه که همانا حرکت در راه اصولی و حمایت از ولایت فقیه می‌باشد یاری نماید.

 

ملکی اظهار داشت: این روزها شاهدیم که سران و سیاستمداران خیره‌سر آمریکا هجمه خود را بر علیه سپاه پاسداران آغاز کرده‌اند. بسیار مضحک است آنهایی که برای منافع خود و رونق بنگاههای اقتصادی کشورشان، خونریزی،‌ کشتار و بی‌خانمان کردن بیگناهان را مشروع می‌دانند و در روز روشن رهبران جهادی را ترور، دولت قانونی حماس را برکنار و تروریسم دولتی را ترویج می‌کنند، دم از مبارزه با ترور و تروریسم می‌زنند و مردمی‌ترین و متدین‌ترین انسانها یعنی سپاه پاسداران را حامی تروریسم می‌دانند. شما که دستانتان تا انتها بخون بیگناهان آلوده است چگونه ادعای شرف و حیثیت و مدیریت جهانی را می‌کنید. دولتمردان آمریکا باید بدانند که ملت، دولت و مجلس در کنار سپاه و ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی خود قرار دارند.

نماینده مردم مشکین‌شهر در ادامه نطق پیش از دستور خود گفت: اینک سخنی با همکاران ارجمند دارم. سروران گرامی دوره نمایندگی با سرعت سپری می‌شود اگر پیوسته رأی بیاوریم بالاخره بعد از 70 سالگی، حق نامزد شدن نداریم. از عارف سالک مولوی بیاموزیم که گفت:

هر زمان نو می‌شود دنیا و ما                                     بیخبر از نو شدن اندر بقا

عمر همچون جوی نو نو می‌رسد                              مستمری می‌نماید در جسد

صد هزاران اینچنین اشباح بین                                 فرقشان هفتاد ساله راه بین

دم به دم ما بسته دام نوییم                              هر یکی گر باز و سیمرغی شویم

می‌رهانی هر دمی ما را و باز                              سوی دامی می‌رویم ای بی‌نیاز

 

وی افزود: ما در معرض دام و تله‌های فراوان قرار داریم. همکاران ارجمند! خدا را شاهد می‌گیریم حرفهایی که الان من بیان می‌کنم نه برای خاطر رضایت دولت،‌ نه برای جلب رأی مردم، نه برای خشنودی هیأت‌رئیسه است.

 

ملکی ادامه داد: حضرت علی (علیه‌السلام) می‌فرماید: زبان، حیوان درنده‌ایست اگر رها شود می‌گزد. براساس فرمایش مولا حق نداریم در تذکرها و سخنرانیها زبان خود را رها سازیم. از همکاران ارجمند می‌خواهم به توصیه مقام معظم رهبری توجه کنیم و از اتخاذ مواضع اختلاف افکنانه و نقد غیرمنصفانه دولت و مجلس بپرهیزیم.

 

نماینده مشکین‌شهر گفت: اغلب مواضع طوری بیان می‌شود گویا در 28 سال عمر انقلاب هیچ کاری نشده است. ایجاد راههای ارتباطی، آب و برق و گازرسانی، خطوط ارتباطی و احداث سد و نیروگاه‌های بزرگ را نادیده می‌گیریم. دولتهای گذشته، چه دولت هاشمی و چه دولت خاتمی در زمان خود تلاش خوبی کردند و زیر ساختها را آماده نمودند. دولت آقای احمدی‌نژاد هم با نگرش دیگری و با انرژی بیشتری وارد عرصه عمران و آبادانی شده است.

 

وی افزود: این چه انصاف است که انسان قسمت خالی لیوان را ببیند؟ براساس کدام منطق و اصول علمی و اجرایی،‌ سفرهای استانی دولت زیر سؤال می‌رود؟‌ این نشان از توان و قدرت یک دولت است که در طول دو سال به کلیه نقاط کشور سفر کند. بخوبی می‌دانیم که گره بسیاری از مشکلات با تصویب آن در جلسه هیأت دولت در سطح استانها باز می‌شود. بسیار بی‌انصافی است که چشم خود را ببندیم و کارهای انجام شده را نادیده بگیریم.

 

نماینده مردم مشکین‌شهر تصریح کرد: در استان اردبیل بر حسب آمار و ارقام، بالای 70 درصد مصوبات دولت اجرایی شده است. با تلاش استاندار ساعی آقای مهندس نیکزاد و مدیران کل و رؤسای ادارات، استان اردبیل به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است. اغلب همکاران پروژه‌ای را که در مدت 3 الی 4 سال، 40 درصد آن انجام شده است و در مدت یکسال 60 درصد باقیمانده اجراء شده است آنرا بحساب دولت نمی‌گذارند. آیا این دور از انصاف نیست؟ قاضی بیغرض خداست و بس.

 

ملکی ادامه داد: اما تذکری به دولت دارم، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، ریاست محترم جمهور تلاشگر و دلسوز! بدانید که بدون کنترل قیمتها و بدون توجه به مهار تورم که آثار آن در سبد خانوادها مشهود است اجرای عدالت دست‌نیافتنی است. محتمل است اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی و نیز اعمال سیاست‌ها توسط برنامه‌ریزان در پشت درهای بسته، شرایطی را فراهم آورد که مردم از حکومت ناراضی شوند.

وی در ادامه نطق خود با تشریح برخی از مشکلات عمومی و منطقه‌ای، حل آنها را خواستار شد.

 

ملکی گفت: طرحهای کوچک زودبازده در استان اردبیل بویژه در شهرستان مشکین‌شهر از پیشرفت خوبی برخوردارند. از این لحاظ از استاندار محترم و کلیه مسؤولین استان و شهرستان سپاسگزارم ولی بیم آن می‌رود که در جریان خرید و نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات و هنگام بهره‌برداری، موضوع اخذ وثیقه و نیز عدم تأمین سرمایه در گردش سرمایه‌‌گذاری انجام شده توسط بانک و مردم را بی‌اثر سازد. از وزیر محترم اقتصاد و دارایی می‌خواهم به این مهم توجه ویژه نماید.

 

نماینده مشکین‌شهر از وزرای محترم اقتصاد و دارایی ،‌ بازرگانی و جهادکشاورزی خواست نسبت به ارائه راهکارهای کنترل قیمت بویژه ارزاق عمومی اقدام جدی نماید زیرا که با افزایش قیمتها مردم در فشار مضاعفی قرار گرفته‌اند.

وی همچنین از ریاست محترم جمهور و وزیر محترم مسکن و شهرسازی خواست تدبیر ضروری و آنی در امر مسکن اتخاذ نمایند چرا که مستأجران تحت فشار زیادی قرار دارند.

 

ملکی همچنین از ریاست محترم جمهور و وزیر آموزش و پرورش خواست همگام با مجلس نسبت به اجرایی شدن لایحه خدمات کشوری اقدام نمایند و بیش از این کارکنان دولت بویژه فرهنگیان محترم را در انتظار نگذارند.

 

وی افزود: البته با سهمیه‌بندی بنزین منابع تأمین هزینه نیز مشخص گردیده است. در ضمن انتظار دارم درخصوص افزایش پلکانی حقوق فرهنگیان تجدیدنظر شود زیرا که ضمن کاهش انگیزه فرهنگیان با مدرک بالا و سوابق خدمتی زیاد موجبات نارضایتی آنها را فراهم آورده است.

 

نماینده مشکین‌شهر ضمن تشکر از رییس جمهور و وزیر کشور به خاطر تبدیل دهستان فخرآباد به شهر، دستور وزیر کشور در تبدیل دهستان فخرآباد به شهر، ارتقاء جایگاه بخشهای مشکین‌شرقی به مرکزیت لاهرود و ارشق به مرکزیت رضی به شهرستان،‌ ارتقاء مرکز بخش مرادلو و دهستان فریخان به شهر و همچنین ارتقاء دهستان قصابه به حد بخش را خواستار شد.

بدیهی است با اجرایی شدن موارد فوق، شهرستان مشکین‌شهر در توزیع استانی و ملی به حق خود خواهد رسید (محمدصادقی ـ جناب آقای ملکی وقت شما تمام است).

 

وی از وزیر محترم کشور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و رئیس محترم مناطق محروم نیز خواست نسبت به تغییر ضریب محرومیت مشکین‌شهر اقدام نمایند.

 

نماینده مشکین‌شهر با اشاره به جاری شدن سیل در ماه‌های خرداد و مرداد و وارد آمدن خسارت به کشاورزان و دامداران و روستاییان، اقدام جدی و عاجل برای برآورد خسارت وارده و جبران آن را از وزیر کشور و رئیس (سازمان) حوادث غیرمترقبه خواستار شد.

 

ملکی در پایان گفت:  سهمیه‌بندی بنزین سبب شده است باغداران و کشاورزان و روستائیان از نظر حمل محصول و رفت و آمد با مشکل مواجه شوند. در ضمن هنوز کارت سوخت مسافربرهای شخصی روستایی و آژانسهای مسافربری شهری در شهرستان مشکین‌شهر تحویل نشده است. لذا از وزارت محترم کشور می‌خواهم نسبت به حل موارد فوق اقدام سریع و جدی بنمایند.

 
جمعه ٩ شهریور ،۱۳۸٦ - غلامرضا نصرآبادی | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

كار احداث كارخانه توليد كپسول هاي CNG ، در مشكين شهر آغاز شد

با حضور نماينده مردم مشكين شهر در مجلس

كار احداث  كارخانه توليد كپسول هاي CNG ، در مشكين شهر آغاز شد

 

مهندس ملكي روز يكشنبه در آيين كلنگ زني  كارخانه توليد كپسول هاي CNG ، افزود :
با افتتاح اين كارخانه از اين پس از منابع غني منطقه‌اي در زمينه قطعه‌سازي استفاده مي‌شود .

وي بااشاره به‌جايگاه مشكين شهر در استان اردبيل  ابراز اميدواري كرد كه افتتاح CNG مشكين شهر ، اقدامي اساسي در زمينه تقويت پايگاه‌  تامين كپسول هاي CNG مورد نياز خودروسازي كشور دانست

ملكي همچنين با اشاره به مشاركت گروه كارخانجات ايران خودرو با بخش خصوصي در راه‌اندازي CNG مشكين شهر  از اين‌اقدام به عنوان نماد تحقق عيني اصل  ۴۴قانون اساسي و اجرايي شدن تبصره 13 قانون بودجه دانست .

وي با اشاره به تلاش دولت بر ايجاد بسترهاي لازم جهت جذب سرمايه‌بخش خصوصي از كليه كارآفرينان شهرستان مشكين شهري  دعوت كرد كه در اين منطقه سرمايه‌گذاري كنند

جمعه ٩ شهریور ،۱۳۸٦ - غلامرضا نصرآبادی | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

عمليات اجرايي نصب خطوط توليد اتوبوس مگا ترانس در مشكين شهر آغاز شد

 

به همت و تلاش مهندس ملكي

عمليات اجرايي نصب خطوط توليد اتوبوس مگا ترانس در مشكين شهر  آغاز شد


مهندس ملكي – نماينده مردم مشكين شهر در مجلس شوراي اسلامي ، هدف از راه اندازي اين كارخانه را توسعه صنعت منطقه، اشتغال زايي و پوشش بازار ايران و كشورهاي منطقه ذكر كرد .

 

وي، رونق صنعتي خودرو سازي در اردبيل را از انگيزه‌هاي مهم ساخت و راه‌اندازي كارخانه اتوبوس مگا ترانس ايران خودر ديزل در مشكين شهرعنوان كرد و افزود: با راه‌اندازي اين كارخانه زمينه اشتغال 1000  نفر از جوانان منطقه به صورت مستقيم و  3000 نفر نيز به صورت غير مستقيم فراهم خواهد شد.

 

مهندس ملكي از آغاز به كار كارخانه خودروسازي در مشكين شهر به عنوان يكي از آرزوهاي ديرينه مردم منطقه ياد كرد و اظهارداشت: با ورود توليدات اين كارخانه به منطقه علاوه بر تامين نيازهاي داخلي، صادرات به كشورهاي همسايه و آسياي ميانه نيز سرعت بيشتري خواهد گرفت .

 

وي با اشاره به حمايت همه جانبه مسئولان و مقامات محلي به ويژه استاندار از طرح ايجاد كارخانه اتوبوس مگا ترانس ايران خودر ديزل ، ابراز اميدواري كرد با ورود بخش خصوصي به عرصه خودروسازي كشور، شاهد شكوفايي هر چه بيشتر اين صنعت باشيم .

 

كارخانه تولید اتوبوس مگا ترانس ايران خودر ديزل مشكين شهر  در روستاي ارباب كندي و  35  كيلومتري مشكين شهر ساخته مي‌شود.

جمعه ٩ شهریور ،۱۳۸٦ - غلامرضا نصرآبادی | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

۲۳۰‬ميليارد ريال براي اشتغال زايي در شهرستان مشگين شهر سرمايه‌گذاري شد

۲۳۰‬ميليارد ريال براي اشتغال زايي در شهرستان مشگين شهر سرمايه‌گذاري شد

فرماندار مشگين‌شهر گفت: امسال ‪ ۲۳۰‬ميليارد ريال براي اشتغال‌زايي در اين شهرستان سرمايه‌گذاري شده است.

علي حيدري روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: اين ميزان اعتبار از محل اعتبارات بنگاههاي زودبازده در اختيار سه هزار و ‪ ۶۶۵‬نفر از متقاضيان واجد شرايط قرار گرفته است.

وي با اشاره به اين در يكسال گذشته ميزان سرمايه‌گذاري‌ها در اين شهرستان برابر با كل اعتبارات ‪ ۲۸‬سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي است، حمايت همه جانبه فرمانداري از سرمايه‌گذاران بخش خصوصي را اعلام كرد.

وي توسعه و رونق گردشگري در اين شهرستان را ضروري دانست و گفت: امسال اعتبارات بخش ورزش اين شهرستان ‪ ۳۰‬درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

وي افزود: در هفته دولت امسال با بهره‌برداري از هفت باب سالن ورزشي در مناطق مختلف اين شهرستان و زمينه‌هاي فعاليت ورزشكاران دراين اماكن فراهم مي‌شود.

مشگين شهر با ‪ ۱۷۰‬هزار نفر جمعيت در ‪ ۸۵‬كيلومتري شمال غرب اردبيل واقع است.ك/‪۳‬

پنجشنبه ۱ شهریور ،۱۳۸٦ - غلامرضا نصرآبادی | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

 
مصوبات استاني / ‪ ۱۳‬پروژه عمراني در مشگين شهر آماده بهره‌برداري شد
مشگين شهر، اردبيل خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۵/۲۴‬

داخلي. اقتصادي. عمراني. مصوبات استاني.

فرماندار مشگين شهر گفت: همزمان با سالگرد سفر رياست جمهوري به استان اردبيل ‪ ۱۳‬پروژه عمراني از محل مصوبات اين سفر در اين شهرستان آماده بهره برداري شده است.

علي حيدري روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: براي اجراي اين طرح‌ها در فصول مختلف ‪ ۱۴‬ميليارد ريال سرمايه‌گذاري شده است.

وي گفت: از محل اعتبارات سفر رييس جمهوري به استان اردبيل بيش از ‪۵۰۰‬ ميليارد ريال به مشگين شهر تخصيص يافته كه با بهره برداري از طرح‌هاي اجرا شده شاهد رونق اقتصادي، عمراني و فرهنگي اين شهرستان خواهيم بود.

وي با اشاره به اين كه ‪ ۷۰‬مصوبه معادل ‪ ۹۰‬درصد از مصوبات سفر رييس جمهوري به استان اردبيل در اين شهرستان محقق شده است، افزود: تعدادي از اين طرح‌ها همزمان با سالگرد سفر رييس جمهوري به استان افتتاح خواهد شد.

حيدري همچنين بااشاره به اين كه با سرمايه‌گذاري دولتي ‪ ۹۰‬درصد از اهالي روستاهاي اين شهرستان از امكانات عمومي از جمله برق، تلفن، آب آشاميدني و راه روستايي بهره‌مند هستند، گفت: با تكميل طرح‌هاي در دست اجرا نيز تا پايان امسال تعداد روستاهاي بهره‌مند از تسهيلات گاز طبيعي اين شهرستان به ‪ ۳۰‬روستا افزايش خواهد يافت.

وي از تصويب يك هزار و ‪ ۲۰۰‬ميليارد ريال تسهيلات براي اجراي پنج هزار و يكصد طرح اشتغال زا در اين شهرستان خبر داد و اظهارداشت: تاكنون بيش از ‪ ۲۰۰‬ميليارد ريال از اين تسهيلات با اشتغال زايي شش هزار نفر به بيكاران پرداخت شده است.

سفر پارسال رييس جمهور و هيات همراه به استان ‪ ۱۵۲‬مصوبه در ‪ ۵۰‬بند داشت كه تاكنون ‪ ۸۵‬درصد اين مصوبات عملي و ‪ ۱۵‬درصد بقيه هم درحال پيگيري است.

از ‪ ۱۵۲‬مصوبه هيان دولت در استان تاكنون ‪ ۷۵‬مصوبه كاملا اجرا و ‪ ۵۴‬مصوبه دردست اجرا و ‪ ۲۳‬مصوبه به‌دليل برخي مشكلات اجرايي تاكنون عملي نشده و در حال پيگيري است.

رييس جمهوري و اعضاي هيات دولت درهجدهمين سفر استاني ‪ ۲۴‬تا ‪ ۲۶‬مردادماه پارسال به استان اردبيل سفر كردند.

مشگين شهر با ‪ ۱۷۰‬هزار نفر جمعيت در ‪ ۸۵‬كيلومتري شمال غرب اردبيل واقع است.ك/‪۳

پنجشنبه ۱ شهریور ،۱۳۸٦ - غلامرضا نصرآبادی | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

مصوبات استاني/ ‪ ۱۱۰‬ميليارد ريال براي تصفيه‌خانه آب مشگين شهر هزينه شد
مصوبات استاني/ ‪ ۱۱۰‬ميليارد ريال براي تصفيه‌خانه آب مشگين شهر هزينه شد
فرماندار مشگين شهر ازصرف ‪ ۱۱۰‬ميليارد ريال براي اجراي طرح تصفيه خانه آب شرب اين شهرستان خبرداد.

علي حيدري روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: اين تصفيه خانه با ظرفيت تصفيه ‪ ۲۴۰‬ليتر آب در ثانيه در هفته دولت امسال بهره‌برداري مي‌شود.

وي از تخصيص ‪ ۱۳‬ميليارد ريال براي تكميل طرح ملي تصفيه خانه فاضلاب شهري مشگين شهر در سال جاري خبر داد و گفت: اين طرح به دليل تامين نشدن منابع مالي تعطيل شده بود و با تخصيص اعتبارهمزمان بااحداث تصفيه خانه ، عمليات اجراي شبكه جمع آوري فاضلاب داخل شهري نيز انجام مي‌شود.

وي افزود: تصفيه خانه فاضلاب شهري مشگين شهر براي چشم‌انداز سال ‪ ۱۴۰۰‬با جمعيت شهري ‪ ۱۱۲‬هزار نفر طراحي شده و روزانه ‪ ۱۳‬هزار متر مكعب فاضلاب شهري را تصفيه خواهد كرد.

شهرستان مشگين شهر با ‪ ۱۷۰‬هزار نفر جمعيت در ‪ ۸۵‬كيلومتري شمال غرب اردبيل واقع است.ك/‪۳‬

پنجشنبه ۱ شهریور ،۱۳۸٦ - غلامرضا نصرآبادی | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

مصوبات استاني/ شش ميليارد ريال براي طرح‌هاي ورزشي مشگين شهر هزينه شد
مصوبات استاني/ شش ميليارد ريال براي طرح‌هاي ورزشي مشگين شهر هزينه شد
رييس تربيت بدني مشگين شهر از صرف شش ميليارد ريال براي اجراي طرح‌هاي ورزشي در اين شهرستان خبرداد.

انور موسي‌زادگان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: اين ميزان اعتبار از محل اعتبارات سفر رياست جمهوري براي اجراي عمليات احداث و تجهيز سالن‌هاي ورزشي الزهرا و شهيد بني هاشم مشگين شهر هزينه شده است.

وي گفت: با بهره‌برداري از اين طرح‌ها و چند طرح ورزشي ديگر در مناطق مختلف اين شهرستان در هفته دولت امسال زمينه‌هاي فعاليت ورزشكاران در اين اماكن فراهم مي‌شود.

وي افزود: طي سال‌هاي اخير ‪ ۱۴‬سالن ورزشي سرپوشيده ، استخر و زمين چمن و بيش از ‪ ۵۰‬زمين ورزشي روستايي در اين شهرستان براي استفاده ورزشكاران ايجاد شده است.

وي ساماندهي هيات‌هاي ورزشي، توسعه ورزش‌هاي رزمي، همگاني كردن ورزش و حمايت از ورزشكاران سازمان يافته را از برنامه‌هاي تربيت بدني در اين شهرستان برشمرد.

مشگين شهر با ‪ ۱۷۰‬هزار نفر جمعيت در ‪ ۸۵‬كيلومتري شمال غرب اردبيل واقع است.ك/‪۳‬

پنجشنبه ۱ شهریور ،۱۳۸٦ - غلامرضا نصرآبادی | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

نویسندگان

لینک دوستان
مشگين شهر دومین شهر استان
انجمن مواد پر انرژی
مغان ارس
مکه مکرمه و مدينه منوره
خطه سرسبز مشكين شهر
حضرت ابوالفضل(ع)
حضرت امام علی عليه السلام
مديريت جهاد کشاورزی مشگين شهر
استانداری اردبيل
پايگاه اطلاع رساني مهندس ولي ملكي
سایت دانشجویان مشکین شهر
مشکين شهر
بی توجهی به شهرهای کوچک
وب سايت شهرستان مشکين شهر
ميرمسعود سيدفخرابادي
ایرانگردی-گردشگری-تور-سفر-توریسم-ایران
وضع هواي فعلي مشکین شهر
شهر من مشکین
فرمانداري شهرستان مشگين
نقشه مشکین و ایران
آنا یوردوم مغان
حضرت امام باقر عليه السلام
حضرت امام هادی عليه السلام
حضرت امام صادق عليه السلام
حضرت آیه الله العظمی شیخ میرزا جواد تبریزی
حضرت امام جواد عليه السلام
حضرت امام حسن عليه السلام
حضرت امام حسین علیه السلام
حضرت امام رضا عليه السلام
حضرت امام سجاد علیه السلام
نماينده مردم فهيم مشگين شهر مهندس ولي ملكي
خدمت بی منت - دو سال و نيم عملکرد مهندس ملکی
لینک باکس پاداش
بزرگترین سایت آموزشی و تفریحی خیاو
وبلاگ فارسی
لینکوگراف
وبلاگ های فارسي
اخبار ايران
اخبار فناوری اطلاعات
دوست یابی سالم
طراح قالب
فروشگاه آنلاین

عناوین اخبار امروز

لوگو دونی
وبلاگ
وبلاگ فارسی